Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri pandemi döneminde büyükleri unutmadı

SUNGURLU MESLEK YÜKSEK OKULU SOSYAL HİZMETLER PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ, SALGIN SÜRECİNİ EVLERİNDE GEÇİREN BÜYÜKLERİ UNUTMADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üniversite öğrencileri pandemi döneminde büyükleri unutmadı
184 views
12 Şubat 2021 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler programı öğrencileri, salgın sürecini evlerinde geçiren büyükleri unutmadı.

Üniversite öğrenciler ’evde kal, yarına olan umutlarımız sizinle çiçek açsın’ sloganı ile pandemi sürecini evlerinde geçiren yaşlıları ziyaret ederek çiçek hediye etti. Çalışmanın yürütücüsü öğretim görevlisi Gökhan Boduroğlu, “Sağlığın biyopsikososyal bütünlüğünü bir kez daha gözler önüne seren, bugüne kadar hiç böylesini deneyimlemediğimiz, koca bir belirsizlik ve kaygı dolu günlerden geçiyoruz. Belirsizlik, ölüm korkusu, kaygı, öfke, sinir, stres sanki el ele vermiş hepimizi yokluyor, direncimizi ölçüyor. Deneyimsiz olduğumuz bu durum karşısında çoğu zaman çaresiz, savunmasız hissediyoruz. Bir yandan da her şeye rağmen, sürecin getirdiği tüm olumsuz etkiler ile bir çeşit mücadele içerisindeyiz. Bu mücadelede kimimiz sevdiklerine tutunuyor, kimimiz kitaplara, kimimiz maneviyata sarılıyor ve bir şekilde her şeyin geçeceğine dair umudumuzu diri tutmaya çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz koronavirüsü salgını sürecinin dezavantajını en çok yaşlı büyüklerimiz yaşamaktadır. Hepimizin zamanla yaşlılık sürecini geçireceğimiz gerçeğini göz önünde bulundurarak bu süreçte onları izolasyon kurallarına uyarak büyüklerimizin her zaman yanında olduğumuzu hissettirerek birlikte yarınlara umutla bakmamızı sağlayabiliriz. Büyüklerimizi yük olarak görmekten ziyade, kalan hayatlarını insan onuruna yakışır şekilde yaşamaları için bir şeyler yapması gerekmektedir. Tüm bunlar ve dahası göz önünde bulundurulduğunda, toplumdaki oranı azımsanmayacak ölçüde olan ve tecrübelerine her daim ihtiyaç duyduğumuz büyüklerimizin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumada yardımcı olmanın, yalnız olmadıklarını göstermenin, destek olmanın, güçlü hissettirmenin, kaygılarını hafifletmenin belki de tam zamanıdır” dedi.

Yüksek Okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hakan Kör de, “Üniversite öğrencilerinin uzaktan öğretim faaliyetleri yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarını devam ettirdiğini, üniversite öğrencileri sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyarak hazırladıkları canlı çiçekleri ’evde kal, yarına olan umutlarımız sizinle çiçek açsın’ sloganı ile pandemi sürecini evlerinde geçirmekte olan büyüklerimize ulaştırdılar” ifadelerini kullandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.