Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TKDK’dan Mecitözü Süt Üreticileri Birliği’ne araç ve makine ekipman desteği

TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU TARAFINDAN MECİTÖZÜ SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNE MAKİNE, EKİPMAN VE SÜT TAŞIMADA KULLANMAK ÜZERE ARAÇ ALIMINA YÖNELİK 630 BİN LİRA HİBE ÖDEMESİ YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TKDK’dan Mecitözü Süt Üreticileri Birliği’ne araç ve makine ekipman desteği
166 views
15 Şubat 2021 - 19:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Mecitözü Süt Üreticileri Birliği’ne makine, ekipman ve süt taşımada kullanmak üzere araç alımına yönelik 630 bin lira hibe ödemesi yapıldı.

Mecitözü Süt Üreticileri Birliği Başkanı Metin Ayvaz, “TKDK, ilçemizde birçok projeye destek verdi. Çiftçilerimiz makine ve ekipmanlarını yeniledi. Hayvancılık tesisleri ve yenilenebilir enerji yatırımları ilçemizde hayat buldu. İl Koordinatörlüğü yönetici ve uzmanları süt üreticileri birliğimizle sürekli irtibatta oldu. Her çağrıda yapılan bilgilendirmeler bizi bu projeler konusunda cesaretlendirdi. En sonunda süt birliğimize, dolayısıyla ilçe merkezi ve köylerimizdeki süt üreticilerimize de güzel bir destekte bulundu. Projemizle süt depolama ve taşımada soğuk zinciri sağlama ve koruma açısından birliğimizin ihtiyacı olan 4 adet süt soğutma ve depolama tankı, 4 adet transfer pompası, 10 adet araç üstü süt taşıma tankı ve 4 adet süt toplama aracı aldık. 1 milyon 260 bin lira yatırım tutarlı projemiz için 630 bin lira hibe ödendi” dedi.

Ayvaz, “Ayrıca Avrupa Birliği ile yapılan anlaşma gereğince yatırımcılar KDV ve diğer tüm vergilerden muaf tutulmaktadır. Bu kapsamda da devletimiz, 300 bin lira tutarındaki KDV ve ÖTV yükümlülüğümüzden de bizi muaf tutarak ayrı bir destek daha sağlamış oldu. Çorum’da TKDK’dan ilk destek alan üretici birliği olmaktan gurur duyuyoruz. Bu yatırımımızın hayat bulmasında desteklerini esirgemeyen Valimiz Mustafa Çiftçi ve ilçe kaymakamımıza, TKDK yönetici ve çalışanlarına, ayrıca yönetim kurulumuza güvenen ve güç veren birlik üyelerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.