Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurban kesim yerlerinde hummalı çalışma

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ VATANDAŞLARIN KURBAN İBADETLERİNİ YERİNE GETİREBİLMESİ İÇİN ŞEHRİN 9 FARKLI NOKTASINDA KURBAN KESİM YERLERİ OLUŞTURAN ÇORUM BELEDİYESİ, KESİMLERİN SONA ERMESİYLE ÇEVRE VE HALK SAĞLIĞINI TEHDİT ETMEDEN BU NOKTALARI HİJYEN KURALLARINA UYGUN OLARAK KAPATIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kurban kesim yerlerinde hummalı çalışma
143 views
23 Temmuz 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurban ibadetlerini yerine getirebilmesi için şehrin 9 farklı noktasında kurban kesim yerleri oluşturan Çorum Belediyesi, kesimlerin sona ermesiyle çevre ve halk sağlığını tehdit etmeden bu noktaları hijyen kurallarına uygun olarak kapatıyor.

Çorum’un temizliğiyle nam yapmış bir şehir olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye hizmetlerini planlarken temizlik noktasında da çıtayı hep yukarı çıkartma düşüncesiyle hareket ettiklerini ifade etti.

Kurban Bayramında Çorumluların kurbanlarını rahat ve hijyen bir ortamda kesebilmeleri için kurban kesim noktaları oluşturduklarını hatırlatan Başkan Aşgın, “Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı kurban kesim noktalarında oluşan hayvansal atıklarda çok hızlı bir şekilde bakteriyel çoğalma riski ortaya çıkıyor. Buna müsaade etmeden kurban kesim noktalarında kesimlerin sona ermesiyle birlikte kimyasal uygulama, dezenfeksiyon ve yıkama işlemlerinin ardından bu noktaları halk ve çevre sağlığını tehdit etmeden kapatıyoruz” dedi.

Çorum’a temizliğin yakıştığını ifade eden Belediye Başkanı Aşgın, vatandaşlara bir çağrıda bulunarak halk ve çevre sağlığını tehdit etmemesi için hayvansal atıkları ağzı bağlı çöp torbalarında çöp konteynırlarına atarak konteynırlarında ağızlarını kapalı tutmalarını istedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.