Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Japon diplomattan Laçin’de inceleme

ÇORUM’UN LAÇİN İLÇESİNDEKİ KADINLARIN MESLEKİ EĞİTİMLERİNİ GELİŞTİRMEK, GELİR ELDE ETMELERİNE KATKIDA BULUNMAK, İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİKLERİNİ ARTIRMAK, KADINLARIN KOOPERATİFLEŞMESİNİ SAĞLAMAYI AMAÇLAYAN “KADINLAR İÇİN MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ SAĞLANMASI PROJESİ” KAPSAMINDA JAPON BÜYÜKELÇİLİĞİ EKONOMİ BÖLÜMÜNDE GÖREVLİ AKİFUMİ DOMA VE YEREL PROJELERE HİBE PROGRAMI DANIŞMANI FATMA İSKAN LAÇİN İLÇESİNE GELDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Japon diplomattan Laçin’de inceleme
270 views
03 Ekim 2020 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Laçin Belediyesi tarafından hazırlanarak Japonya Büyükelçiliği Yerel Projeler Hibe Programı sunulan Mesleki Eğitim Merkezi projesi ön değerlendirmesi kabul edildi.

İlçedeki kadınların mesleki eğitimlerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak, kadınların kooperatifleşmesini sağlamayı amaçlayan “Kadınlar için Mesleki Eğitim Merkezi Sağlanması Projesi” kapsamında Japon Büyükelçiliği Ekonomi Bölümünde görevli Akifumi Doma ve Yerel Projelere Hibe Programı Danışmanı Fatma İskan Laçin ilçesine geldi.

İlk olarak Laçin Belediye Başkanı İdris Görükmez’i ziyaret eden Japon diplomat proje hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İlk defa uluslararası bir hibe programına başvuruda bulunduklarını belirten Laçin Belediye Başkanı İdris Görükmez, “Projenin istihdamın artırılması noktasında çok önemli bir adım. İlçemizdeki kadınlarımızın iş imkanı oluşturacak mesleki eğitimlerinin gerçekleştirilmesi ile hiçbir iş deneyimi olmayan, meslek edinememiş, meslek edinmede geç kalmış kadınlarımızın istihdam edilebilirliği ve bölgedeki toplumsal ve ekonomik refahın arttırılması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Japon yetkili Doma daha sonra İlçe Kaymakamı Emine Karataş, Belediye Başkanı İdris Görükmez, Laçin Halk Eğitim merkezi Müdürü Bekir Özdemir ve Proje koordinatörü Murat Ülker ile Yeşilgöl’ü ziyaret etti.

Merkezin yapılmasının planlandığı alan, ilçe merkezi ve HEM’de incelemelerde bulunan Doma, gösterilen yakın ilgiye teşekkür ederek, turizme kazandırılan Yeşilgöl’e hayran kaldığını belirtti. Doma, proje kapsamında yapılan çalışmalardan da memnun olduğunu ifade etti.

Laçin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ortak olduğu, onaylandığında ilçeye içerisinde yiyecek içecek atölyesi, el sanatları atölyesi, giyim atölyesi, tarım ve hayvancılık atölyesinin bulunduğu bir merkez kurulacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.