Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Jandarmadan trafik çalıştayı

İL JANDARMA KOMUTANI J. KD. ALB. İLHAN UZUNOĞLU BAŞKANLIĞINDA DÜZENLENEN TOPLANTIDA 2021 YILINDA UYGULAMAYA KONULAN “ 2021-2030 KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI” KAPSAMINDA YAPILACAK ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Jandarmadan trafik çalıştayı
128 views
17 Mart 2021 - 18:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Trafik Çalıştayı” düzenlendi.

İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. İlhan Uzunoğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda 2021 yılında uygulamaya konulan “2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında yapılacak çalışmalar değerlendirildi. Çorum Valiliğinden yapılan açıklamada, 2011-2020 Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında ülke genelinde trafik kazalarından kaynaklanan ölümlerin 10 yıl içerisinde yüzde 50 oranında azaltılması hedeflenirken, Çorum İl Jandarma Komutanlığı’nca bu hedefin yüzde 61 olarak gerçekleştirildiği bildirildi.

Çalıştay kapsamında alınan yeni kararlar çerçevesinde halkla ilişkiler esas alınarak, saygı ve sevgi kuralları çerçevesinde trafik kültürünün devamlılığının sağlanması ve trafik kurallarına uyulması yönündeki mevcut duyarlılık arttırılacak. Trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin ihlal sonrası bilgilendirilmesi maksadıyla, tescil plakasına düzenlenen cezaları en aza indirerek, daha çok yüz yüze iletişim sağlanacak. Ayrıca Çorum’un başlıca geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık nedeniyle diğer illere nazaran yaygın olan traktör kullanımına paralel olarak meydana gelen traktör kazalarını en aza indirmek maksadıyla traktör ve zirai araçların kullanımına yönelik denetimleri arttırılarak, traktör sürücülerine yönelik seminer sayıları arttırılacak. Yapımı devam eden ve standartları gelişen karayollarında hızdan kaynaklı kazaları en aza indirmek üzere hız denetimlerine ağırlık verilecek. Jandarma sorumluluk bölgesinde karayolu ağında kazaya sebebiyet verebilecek yol arızaları tespit edilerek yolun bakımından ve onarımından sorumlu ilgili kurumlara bilgi vererek, en kısa sürede tedbir alınmasının sağlanacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.