Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hollanda Büyükelçisinden ’Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına destek

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDE TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI İLE ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KOORDİNASYONUNDA BAŞLATILAN ‘GELECEĞE NEFES’ KAMPANYASI ÇERÇEVESİNDE ÇORUM’DA 38 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU. HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİLİĞİ VE ÇORUM BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE YÜRÜTÜLEN “TÜRKİYE’NİN YEŞİL HİKÂYELERİ” PROGRAMI KAPSIMDA KENTE GELEN HOLLANDA BÜYÜKELÇİSİ MARJANNE KWAASTENIET DE TÖRENE KATILARAK FİDAN DİKTİ. KÜREĞİ ELİNE ALARAK FİDAN DİKEN BÜYÜKELÇİ KWAASTENIET, AYRICA DİKTİĞİ FİDANLARIN CAN SUYU VERMEYİ DE İHMAL ETMEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Hollanda Büyükelçisinden ’Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına destek
198 views
11 Kasım 2020 - 14:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası çerçevesinde Çorum’da 38 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Hollanda Büyükelçililiği ve Çorum Belediyesi işbirliğiyle yürütülen “Türkiye’nin Yeşil Hikâyeleri” programı kapsımda kente gelen Hollanda Büyükelçisi Marjanne Kwaastenıet de törene katılarak fidan dikti. Küreği eline alarak fidan diken büyükelçi Kwaastenıet, ayrıca diktiği fidanların can suyu vermeyi de ihmal etmedi.

Ağaçların dünyanın akciğerleri olduğunu dile getiren diyen Büyükelçi Marjanne Kwaastenıet, “Ağaç dikmek geleceğimizi, çocuklarımızı düşünmek demek. Ağaçlar dünyanın akciğerleridir. Ağaçlar bize oksijen verirler ve suyu tutarlar. Çorum’da yapılan ağaç dikimiyle önemli bir çalışmaya imza atılıyor. Burada bulunmaktan onur duyuyorum” dedi.

Kwaastenıet, fidanların yanı sıra yanında getirdiği Hollanda lalelerini toprakla buluşturacağını sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü’nde Çorum’da bir rekora imza atıldığını hatırlatan Vali Mustafa Çiftçi de, “Daha önce bir saat içerisinde en çok fidan dikme rekoru Endonazya’dayken geçen yıl bu rekoru Çorum’da egale ettik. Bir saat içerisinde 3 bin kişinin katılımıyla 303 bin 150 fidan dikmek suretiyle yeni dünya rekorunu Çorum’a getirdik” diye konuştu.

Bu yıl pandemi süreci nedeniyle küçük çaplı bir etkinlik düzenlendiğine dikkat çeken Çiftçi, bu yıl merkez ve ilçelerde 38 bir adet fidan dikiminin yapılacağını açıkladı. Çiftçi, dikilen fidanların gelecekte nefes olacağını sözlerine ekledi.

Törene Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Jandarma Komutanı Alb. İlhan Uzunoğlu, Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, AK Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.