Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum’da “Bağımlılıkla Mücadele” işbirliği protokolü imzalandı

YEŞİLAY ÇORUM ŞUBE BAŞKANI DR. İSMAİL TÜRKER EJDER, İÇKİNİN BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASI OLDUĞUNU BELİRTEREK “DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ VERİLERİNE GÖRE CİNAYETLERİN YÜZDE 85’İ, TECAVÜZLERİN YÜZDE 50’Sİ, ŞİDDET OLAYLARININ YÜZDE 50’Sİ, TRAFİK KAZALARININ YÜZDE 60’I, KADINA ŞİDDET OLAYLARININ YÜZDE 70’İ ALKOLDEN KAYNAKLANIYOR. BÜTÜN VAHŞETLERİN MADDİ VE MANEVİ KAYIPLARIN HEPSİNİN ALTINDA ALKOL BULUNMAKTA” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çorum’da “Bağımlılıkla Mücadele” işbirliği protokolü imzalandı
174 views
25 Şubat 2022 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum’da bağımlılıkla mücadele projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.

Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nde (YEDAM) imza töreni düzenlendi. Valilik, Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve Yeşilay Çorum Şubesi arasında imzalanan protokol kapsamında hayata geçirilen “Yeşil Rozet Okul” projesi, “10 bin yeşil can ve yeşil canan” projesinin tanıtımı ile YEDAM’ın çalışmaları hakkında bilgilendirme yapıldı. Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder, içkinin bütün kötülüklerin anası olduğunu belirterek “Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre cinayetlerin yüzde 85’i, tecavüzlerin yüzde 50’si, şiddet olaylarının yüzde 50’si, trafik kazalarının yüzde 60’ı, kadına şiddet olaylarının yüzde 70’i alkolden kaynaklanıyor. Bütün vahşetlerin maddi ve manevi kayıpların hepsinin altında alkol bulunmakta” dedi.

Türkiye’de her gün bir kişinin uyuşturucu madde nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkat çeken Ejder, “Binlerce gencimiz gerek eğitim, gerek iş hayatını sonlandırıyorlar. Aileleriyle ilgili büyük problemler yaşıyorlar. Hepimiz biliyoruz ki uyuşturucunun bir ailede bulunması büyük bir travma” ifadelerini kullandı.

Toplantıya Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.