Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum polisinden metruk evlere denetim

ÇORUM POLİSİNİN MADDE BAĞIMLILĞI, OKUL GÜVENLİĞİ VE ASAYİŞ OLAYLARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR. EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TOPLUM DESTEKLİ POLİS EKİPLERİNCE KENT MERKEZİNDE BULUNAN METRUK BİNALAR KONTROL EDİLEREK ARANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çorum polisinden metruk evlere denetim
51 views
08 Ocak 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum polisinin madde bağımlılığı, okul güvenliği ve asayiş olaylarının önlenmesine yönelik çalışmalar kapsamında denetimleri devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis ekiplerince kent merkezinde bulunan metruk binalar kontrol edilerek arandı. Denetimle ilgili bilgi veren Toplum Destekli Polislik şube Müdür Vekili ve Çocuk Şube Müdürü Deniz Dağdelen, il genelinde okulların güvenliğine yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında Toplum Destekli Polislik ve Asayiş Şube Müdürlüğü olarak ildeki metruk binaların tespiti, yıkımı amacıyla uygulama başlattıklarını söyledi.

Çorum’da tespit edilen metruk bina sayısının 555 olduğunu açıklayan Dağdelen, “Bu metruk binaların 366 tanesi belediyemiz tarafından yıkılmış durumda. 106 tanesi ise korunaklı hale getirildi. Korunaklı hale getirilenlerin yanı sıra ayrıca 15 tane tescilli kültür varlığı olan metruk bina mevcut. Yıkımı henüz gerçekleştirilmeyen ise 68 metruk bina kaldı. Belediyemizle irtibat halinde olarak bunların hızlı şekilde yıkımı, madde kullanıcıları veya diğer kişiler tarafından kullanılmasını önlemek amacıyla gerekli çalışmaları yapıyoruz. Özellikle okul çevreleri etrafında bulunan metruk binaların yıkımı, korunaklı hale getirilmesi için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, belediye ile beraber eşgüdümlü olarak çalışmalar devam etmektedir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.