Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bu ilçede yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar yalnız bırakılmıyor

ÇORUM’UN İSKİLİP İLÇESİNDE, BAKIMA MUHTAÇ VE YAŞLI VATANDAŞLARIN BAKIMLARI BELEDİYE EKİPLERİ TARAFINDAN YAPILIYOR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bu ilçede yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar yalnız bırakılmıyor
50 views
26 Ekim 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum’un İskilip ilçesinde, bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların bakımları belediye ekipleri tarafından yapılıyor. Belediye ekipleri evlerinde ziyaret ettikleri vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Çorum’un İskilip ilçesinde, Belediye Başkanı Ali Sülük’ün öncülüğünde başlatılan proje kapsamında, evlerinde ziyaret edilen bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların bakımları yapılıyor. Yardıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçları ise ekipler tarafından karşılanıyor. Belediye bünyesinde kurulan “Hilal Masa” birimi ekipleri, evlerinde ziyaret ettikleri bakıma muhtaç ve yaşlı vatandaşların kişisel bakımlarını ve temizliklerini yapıyor. Vatandaşları yalnız bırakmayan ekipler, verilen hizmetler karşısında vatandaşlardan takdir topluyor.

“Evlerini temizlerken, kişisel bakımlarını da yapıyoruz”

Başkan Ali Sülük’ün talimatıyla yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahiplerinin kapısını tek tek çalarak ihtiyaçlarını giderdiklerini dile getiren Hilal Masa birimi sorumlularından Seval Yöntem, “Yaşlı ve ihtiyaç sahiplerinin aşevinden yemek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Evlerini temizlerken, kişisel bakımlarını da yapıyoruz. Ayrıca evden çıkamayan yaşlı ve engelli vatandaşların Pazar ihtiyaçları da zabıta ekiplerimiz tarafından karşılanıyor” dedi.

“Her yaraya merhem, her derde deva olmak için çalışıyoruz”

Her yaraya merhem olmak için çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkanı Ali Sülük ise, “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kudretiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur. Yaklaşık 1.5 yıl önce başlatmış olduğumuz evde sağlık ve yaşlı bakım hizmeti projemizle, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Görevli personelimiz vasıtasıyla evde sağlık ve bakım hizmetlerini gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın bu gibi çeşitli sosyal hizmetlerini yerini getirmeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.