Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“AB Erasmus+” projesine kalına öğretmen ve öğrenciler Romanya’ya gitti

SUNGUROĞLU İLK OKULUNUN ORTAK OLDUĞU AB ERASMUS + PROJESİ ROMANYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“AB Erasmus+” projesine kalına öğretmen ve öğrenciler Romanya’ya gitti
136 views
06 Kasım 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sunguroğlu İlkokulu’nun da yer aldığı “AB Erasmus+” projesine katılan öğretmenler ve öğrenciler Romanya’nın Balan şehrine gitti.

Aralarında Sunguroğlu İlkokulu’nun da bulunduğu projeye, Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Yunanistan, İtalya, Litvanya, Polonya ve Romanya ortaklık ediyor. Her ülkeden 5 kişinin katıldığı, toplamda 45 kişinin katılımcı olarak yer aldığı, “20201UK01KA105077982” ulusal ajans kodlu “The Future of Our Wellbeing” (Sağlığımızın Geleceği) isimli AB Erasmus+ projesi, Romanya’nın Balan şehrinde gerçekleştirildi.

Projeye Sunguroğlu İlkokulu ve Aşağı Fındıklı İlkokulu müdürü Fatma Gündoğdu, Çorum Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi Aleyna Sinem Tarhan, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi İrem Tanlası, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 2’nci sınıf Eren Buğra Biler ve Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi mezunu Kardelen Kılıçarslan katıldı.

“2016 yılından bu yana 17 projemizi bitirdik”

Proje hakkında bilgi veren Sunguroğlu İlkokulu Müdürü Fikret Gündoğdu, “2016 yılından bu yana 17 projemizi bitirdik, halen devam eden 1 projemiz daha bulunmaktadır. Her projede ülkemizden 5 veya 6 öğrencimizi ve öğretmenimizi değişik ülkelere katılımcı olarak göndermekteyiz. Bu zamana kadar toplamda 90 üniversite öğrencisi ve öğretmenimizin projelere katılmasını sağlayarak, yurt dışı ve proje deneyimi edinmesini sağladık. Projemiz sayesinde katılımcılarımızın yeme, içme, konaklama, vize ve ulaşım ücretleri Avrupa Birliği (AB) tarafından karşılanmaktadır. AB projeleri, bir yandan öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini desteklerken diğer yandan Türk kültürünün farklı milletlere ve kültürlere de tanıtılmasını sağlamaktadır. Projeye katılan arkadaşlarımız sorumluluk duygusu kazanmakta, özgüveni gelişmekte, yabancı dil pratiği kazanmaktadır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.