Çorum Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

30 milyon TL’lik projede ilk kazma vuruldu

ÇORUM BELEDİYE BAŞKANII DR. HALİL İBRAHİM AŞGIN, SEÇİM VAATLERİ VE ÖNEMLİ PROJELERİ ARASINDA YER ALAN BEDESTEN VE YER ALTI OTOPARKI PROJESİNDE İLK KAZMA VURULDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
30 milyon TL’lik projede ilk kazma vuruldu
160 views
01 Mayıs 2021 - 16:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim döneminde verdiği sözleri yerine getirmeye devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçim vaatleri ve önemli projeleri arasında yer alan Bedesten ve yer altı otoparkı projesinde ilk kazma vuruldu. 2022 yılında tamamlanacak proje kapsamında inşa edilecek olan proje kapsamında şehrin kültürüne katkı sağlayacak işyerleri ve otopark bulunacak.

Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, Turhan Candan ve Zübeyir Tuncel ile Bedesten inşaatında incelemelerde bulunan Başkan Aşgın, müteahhit firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Tarihi Bedesten projesinin seçim döneminde verdikleri sözlerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Aşgın, “Biz şehrimizi ilmek ilmek tarihle ve kültürle dokumak istiyoruz. Yaptığımız birçok faaliyet bunun bir göstergesidir. Çorum’a bırakacağımız en önemli eserlerden biri de burada inşa ettiğimiz bedesten olacak” dedi.

Tarihçilerden aldıkları bilgilere göre, 1500’lü yıllarda Çorum’da tarihi bir Bedesten olduğunu hatırlatan Başkan Aşgın, o yapının yıkılarak günümüze ulaşmamış olması nedeniyle, tarihi Bedesten’i tekrar ayağa kaldırma düşüncesiyle seçim dönemi projeleri arasında bedesten projesine de yer verdiklerini açıkladı.

Proje hakkında bilgi veren Başka Aşgın, “Bedesten 25 farklı birimden oluşacak. İçerisinde yöresel yemek lokantaları, el işi ürünler, hediyelik eşyalar gibi şehrin kültürüne katkı sağlayacak yerler olacak. Recep Tayyip Erdoğan Caddesi’nin hemen yanındaki bu alanın alt katı ise 2 katlı ve 221 araç kapasiteli yer altı otoparkı olacak. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.